Používaním stránky parfems.sk súhlasíte s používaním súborov cookies ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac informácií

Súhlasím
Doprava už od 0,00 €
  • Osobný odber
    • Nitra | Štúrova 330,00 €
  • Prepravná spoločnosť
    • Kuriér - DPD2,95 €
Volajte PO-PIA od 08:00 do 17:30 02/22200222

9 najväčších OMYLOV

12.10.2017 Kategória: Parfémy

9 najväčších OMYLOV, o ktorých si myslíte, že sú pravdivé

Vôňa by mala byť uložená v kúpeľni

1. „Vôňu by sme mali mať uskladnenú v kúpeľni.“

Teplo a vlhkosť môžu spôsobiť, že aromatické oleje časom vôňu znehodnotia. Všeobecne sa odporúča vôňu skladovať v chladnejšom prostredí. Niekto dokonca až v chladničke, kde je však až príliš chladno. Preto môže byť ideálnym miestom napr. špajzy. Nie je možné, aby sa vôňa ako taká pokazila. Na druhej strane, pravdou je, že časom sa môže od pôvodnej vône líšiť.

2. „Vôňa nastriekaná na kus papiera je identická s vôňou nastriekanou na pokožku.“

S týmto tvrdením nemôžeme súhlasiť. Dokonca tá istá vôňa môže voňať odlišne na pokožke rôznych ľudí.

Vôňa nastriekaná na kus papiera je identická s vôňou nastriekanou na pokožku.

3. „Vôňa by mala byť aplikovaná streknutím do priestoru pred sebou a následným prejdením cez nastriekanú oblasť.“

V skutočnosti by mala byť vôňa aplikovaná priamym a šetrným streknutím na pokožku. Aplikujte vôňu na prirodzene teplejšie oblasti tela ako je krk a hrudník, čo umožní jej rovnomerné rozptýlenie počas dňa.

4. „Kolínska voda a parfum sú si príbuzné.“

V skutočnosti výrazy „kolínska voda“ a „parfum“ iba poukazujú na množstvo obsiahnutých aromatických olejov v zmesi. Kolínska voda je jednou z najslabších vôní, s približne 3% -tnou koncentráciou aromatických olejov. V toaletnej vode je ich obsiahnutých okolo 10%, zatiaľ čo v parfume je to medzi 15% - 20%. Ak sa chcete dozvedieť viac o týchto rozdieloch, prečítajte si náš článok "PARFUM ALEBO TOALETNÁ VODA"!

5. „Vôňa by sa mala vtrieť do pokožky.“

V skutočnosti sa týmto spôsobom postupne oddeľujú oleje vo vôni a skracuje sa čas potrebný na dostatočné zlúčenie vôni s pokožkou. Vôňa by sa mala do pokožky absorbovať sama, bez Vašej pomoci.

Vôňa by sa mala vtrieť do pokožky.

6. „Všetky vône sú rovnako silné.“

Sila vône je priamo úmerná množstvu aromatických olejov obsiahnutých vo vôni. Silnejšiu vôňu bude prirodzene cítiť silnejšie a pri jej použití bude postačujúce menšie množstvo.

7. „Čím silnejšia, tým lepšia.“

V skutočnosti koncentrácia aromatických olejov vo vôni poukazuje iba na jej silu, nerobí ju to nevyhnutne lepšou vôňou. Samozrejme to závisí najmä od druhu používanej vône. V skutočnosti môže byť aj rovnaká vôňa pri dvoch rôznych koncentráciách úplne odlišná.

8. „Intenzita vône je od momentu jej aplikácie stále rovnaká.“

Pravdou je, že je množstvo vôní, pri ktorých môžeme počas ich nosenia postrehnúť odlišné známky chovania sa. Závisí to samozrejme hlavne od kvality vône.

Intenzita vône je od momentu jej aplikácie stále rovnaká

9. „Čím drahšia, tým lepšia.“

Nie je to vždy pravdou, nakoľko výdrž niektorých lacnejších vôní je omnoho dlhšia v porovnaní s drahšími, kde platíme najmä za značku. Ide hlavne o to, nájsť vôňu, ktorá vyhovuje Vašim predstavám a rozpočtu. 

Ak hľadáte niečo ľahšie, siahnite po kolínskej vode. Ak preferujete silnejšie vône, odporúčame parfémové vody. V prípade, že chcete ušetriť peniaze, pozrite sa na našu ponuku testerov, a ak rozmýšľate nad niečím luxusným, určite neprehliadnite našu sekciu niche vôní, ktoré Vás určite očaria.

Zaujal Váš tento článok? Možno zaujme aj Vašich priateľov. Zdielajte ho:

x

Strážiť dostupnosť

Ľutujeme, tento produkt je dočasne nedostupný. Pokiaľ máte o výrobok záujem, zadajte Vašu emailovú adresu a pri naskladnení Vás informujeme.

OK